Smagios užduotys ir žaidimai vaikams. Pasidaryk pats!

Šiais laikais žaislų ir žaidimų vaikams tikrai netrūksta. Pasirinkimas didžiulis ir įvairus. Nepaisant to, nustebinti vaikus darosi vis sudėtingiau, nes dažnu atveju,  jų pačių kambariai atrodo kaip žaislų parduotuvė. O vaikai ir toliau skundžiasi, kad neturi ką veikti.

Jei kartais sukate galvą kuo užimti vaikus – pasiūlykite jiems žaidimus pasidaryti patiems. Štai jums įtraukiančios užduotys, kurioms tikrai nereikės specialių priemonių, pakaks tik kūrybiško namie esančių daiktų panaudojimo ir jūsų paskatinimo.

1. Dėlionė ,,Sudėk 10‘‘

Šis matematikos žaidimas vaikams yra skirtas sudėties įgūdžių lavinimui, kurio tikslas yra sujungti kuo daugiau trikampių, parenkant skaičius, kad susumavus gautųsi skaičius 10. 

2. Popierinis tetris

Šis žaidimas puikiai žinomas visiems, turbūt ne vienas prie jo praleisdavo valandų valandas. Tai ne tik įdomus žaidimas vaikams, bet ir naudingas, jis lavina loginį mąstymą. O ir pasidaryti labai paprasta. 

3. Kaliausių lenktynės

Pirštų miklumo ir vikrumo reikalaujantis žaidimas. Vaikams labai patiks. Varžosi du žaidėjai. Pritvirtink kaliausių lėkštes lipnia juosta prie stalo ar grindų. Puodelį ,,skrybėlę‘‘ padėk už kaliausės, kad įsitemptų virvutė. Nuskambėjus startui, vyniokite siūlą ant pagaliuko, kad puodelis ,,skrybėlė‘‘ slinktų artyn kaliausės. Laimės tas žaidėjas, kurio skrybėlė ant kaliausės galvos užlips pirmesnė. 

4. Pamaitink ryklį

Puikus stalo žaidimas mažiems vaikams. Ši motyvuojanti veikla skirta spalvų, geometrinių figūrų bei simbolių įsisavinimui arba įtvirtinimui. Mažiesiems ne tik bus įdomu šerti ryklį, paduodant žuvį jam tiesiai į nasrus, bet ir naudinga. Žuvys turi turėti žaidimo metu ištrauktų kortelių figūrą ir spalvą!  

5. Šaškių ritulys

Šis stalo žaidimas vaikams paprastas ir efektyvus būdas lavinti akių-rankų koordinaciją, reakcijos greitį, vikrumą. O pagrindinė medžiaga jam sukurti yra dėžutės kartonas. Kiekvienas žaidėjas turės po 5 šaškes. Laikykite šaškę pirštais ir pasikliaukite guminės virvutės elastine jėga, kad išmestumėte šaškę per skylę į priešininko lauką.  

6. Skaičiuok su kamuoliuku

Šį žaidimą lengva pasidaryti, bei smagu žaisti, jis lavina smulkiosios motorikos, skaičiavimo ir skaičių atpažinimo įgūdžius. Kamuoliukas turi įriedėti į kiekvieną žiedą eilės tvarka, nuo pirmo iki dešimto. 

7. Katapultas

Smagiai praleiskite laiką naudodamiesi pasidarytą katapultą ir paleisdami kamuoliukus į orą. Sužinokite, kaip toli gali nuskristi kamuoliukas, arba paleiskite šūvį į taikinį.  

8. Dėžės futbolas

Surenkite futbolo turnyrą namų sąlygomis ir patirkite nesuvaidintą sportinį azartą! 

9. Tenisas kitaip

Smagus žaidimas vaikams, lavinantis pastabumą, koordinaciją ir reakciją. Pirmyn atgal lekiantis kamuoliukas ir sėkmingo smūgio azartas – skatina pajudėti ir linksmai praleisti laiką. Jums nereikės stalo, žaiskite su pakabintu kamuoliuku ant siūlo. Bus linksma! 

10. Sugauk kamuoliuką

Įmeskite kamuoliuką į puodelį. Smagi veikla, kuri lavina akių – rankų koordinaciją. 

 

Daugiau idėjų vaikui užimti rasite mūsų svetainėje. ,,KasTen‘‘ dėžutės rinkiniai sukurti kurti. Viduje rasite visas priemones ir instrukcijas užduotims atlikti. Vaikai galės pasidaryti ne tik žaidimus, bet ir kūrybines, linksmas užduotis. Auginkime kūrybingus, protingus, nuostabius vaikus!